Platobné metódy

Konkrétne platobné metódy, ktorými je možné uhradiť objednávku, nájdete vždy v sekcii košík (krok 2). Platobné metódy sa líšia v závislosti od toho, aké produkty objednávka obsahuje. Upozorňujeme, že niektoré metódy môžu byť spoplatnené. Cena platobnej metódy je u nej vždy uvedená.

Bližšie informácie o platobných metódach nájdete nižšie.

Bankovým prevodom

Prevod finančných prostriedkov prebieha zadaním bankového príkazu banke prostredníctvom internetového bankovníctva. Nakupujúci zadá celkovú čiastku, číslo účtu príjemcu a variabilný symbol. Objednávka bude realizovaná až po pripísaní peňazí na príslušný účet, čo môže spravidla trvať 1 – 2 pracovné dni.

Kartou online

Nakupujúci hradí danú čiastku pomocou platobnej karty cez platobnú bránu. Do platobnej brány je nutné zadať číslo karty, dátum jej platnosti a 3-miestny CVC kód zo zadnej strany karty. Po úspešnej autorizácii platby zo strany banky, sú peniaze okamžite strhnuté z účtu nakupujúceho. Túto službu zaisťuje spoločnosť PayU S.A. so sídlom v Poznani, 60-166 Poznań, ul. Grunwaldzka 186.

Rýchly prevod z účtu online

Nakupujúci si v rámci procesu platby vyberie svoju banku. Kliknutím na logo banky dôjde k presmerovaniu na predvyplnený formulár, ktorý autorizuje a prevod danej čiastky sa ihneď uskutoční. Túto službu zaisťuje spoločnosť PayU S.A. so sídlom v Poznani, 60-166 Poznań, ul. Grunwaldzka 186.

Apple Pay

Apple Pay je mobilná platobná a digitálna peňaženka, ktorá umožňuje vykonávať online platby používateľom iPhone, Apple Watch, iPad alebo Mac. Nakupujúci má svoju bankovú kartu uloženú v digitálnej peňaženke, po vybraní spôsobu platby prostredníctvom Apple Pay prebehne overenie platby bezkontaktne pomocou Face ID alebo Touch ID. Prevod je vykonaný ihneď po zaplatení. Túto službu zaisťuje spoločnosť PayU S.A. so sídlom v Poznani, 60-166 Poznań, ul. Grunwaldzka 186.

Google Pay

Google Pay je mobilný platobný spôsob, ktorý umožňuje vykonávať online platby používateľom mobilných zariadení so systémom android. Nakupujúci má svoju bankovú kartu uloženú v digitálnej peňaženke, po vybraní spôsobu platby prostredníctvom Google Pay prebehne overenie platby podľa nastavenia mobilného zariadenia. Prevod je vykonaný ihneď po zaplatení. Túto službu zaisťuje spoločnosť PayU S.A. so sídlom v Poznani, 60-166 Poznań, ul. Grunwaldzka 186.

Dobierka

Nakupujúci pri vytváraní objednávky zadá iba adresu, kam chce tovar doručiť. Platbu za doručený tovar vykoná až pri jeho prevzatí priamo u zmluvného dopravcu. Po zaplatení danej čiastky dopravcovi je nakupujúcemu tovar odovzdaný. Táto metóda môže byť predávajúcim spoplatnená.

Odložená platba

Ide o spôsob online nakupovania, vďaka ktorému nakupujúci získa čas na prezretie a vyskúšanie tovaru. Nákup nakupujúcemu najprv príde domov, až potom zaň platí. V prípade zvolenia tejto platobnej metódy je predávajúci v rámci posúdenia správnosti údajov okrem iného oprávnený požadovať od nakupujúceho identifikáciu formou fotografie spolu s dokladom totožnosti v takej forme, aby bolo možné overiť jeho identitu. Viac informácií k tomuto spôsobu platby tu: https://stylco.cz/odlozenaplatba/. Táto metóda môže byť predávajúcim spoplatnená.

Zloženkou

Platba zloženkou umožňuje nakupujúcemu zaplatiť finančné prostriedky na bankový účet aj v prípade, že on sám žiadny nemá. Nakupujúci peniaze za svoju objednávku uhradí na pobočke Slovenskej pošty, kde v poštovej poukážke vyplní čiastku, adresu odosielateľa aj príjemcu, variabilný symbol a účel platby. Potom na prepážke zaplatí danú čiastku navýšenú o poplatok za túto službu podľa cenníka poskytovateľa služby. Nevýhodou tejto metódy platby je, že prevod peňazí trvá 3-4 dni. Túto službu zabezpečuje Česká pošta, s.p., IČO 47114983, sídlom Politických väzňov 909/4, 225 99 Praha 1.